Arkiva

Njoftim: Fillon shitja e biletave për Fest’ 56!

13 Dhjetor 2017

Njoftojmë publikun, se kanë dalë në shitje biletat për edicionin e 56-të të Këngës në RTSH! Ato mund t’i gjeni në sportelin e Pallatit të Kongreseve, si edhe në sportelet e Radio Tiranës dhe Televizionit Shqiptar. Festa më e madhe e muzikës shqiptare është fare pranë. Emrat e njohur të këngës, të ftuarit specialë, elementet […]

Lexo më shumë

Promovimi i këngëve të Festivalit

11 Dhjetor 2017

Një nga risitë e Festivalit të 56-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, është ballafaqimi i këngëve konkuruese me publikun, përpara se të prezantohen në netët live në datat 21,22,23 dhjetor. Përveç RTSH-së në kanalin zyrtar, kanalin e RTSH-së në youtube, dhe faqen zyrtare të Festivalit në facebook, disa prej radiove dhe televizioneve muzikore më […]

Lexo më shumë

Riccardo Cocciante në Fest’ 56!

11 Dhjetor 2017

Teksa na ndajnë 10 ditë nga Festivali i 56-të i Këngës në RTSH, organizatorët konfirmojnë lajmin se Ricardo Cocciante, kantautori i njohur italian do të jetë i ftuari i nderit në Natën e Parë të Festivalit. “Do të jetë në Natën e Parë të Festivalit të 56-të Ricardo Cocciante, krijuesi i dhjetra melodive dhe refereneve […]

Lexo më shumë

Fest ’56, gati 22 këngët e garës

5 Dhjetor 2017

Bashkë me dhjetorin vjen edhe edicioni i 56-të i Këngës në RTSH, që tashmë gjendet në fazën e tij përfundimtare. Sapo kanë përfunduar klipet prezantuese për të njëzet e dy këngët e garës muzikore më të madhe në vend, të cilat këtë vit do të jenë të aksesueshme në faqen zyrtare të Radio Televizionit Shqiptar, […]

Lexo më shumë

Ana Kodra përfaqëson Shqipërinë në Festivalin Europian të Këngëve për Fëmijë

22 Nëntor 2017

Këngëtarja 10-vjeçare Ana Kodra gjendet këto ditë mes parapërgatitjeve për të përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin Europian të Këngëve për Fëmijë: Junior Europian Song Contest, që do të zhvillohet në Tbilisi të Gjeorgjisë pas pak ditësh, në 26 nëntor. Kënga e saj me mesazh për mjedisin: “Mos ma prekni pemën” e kompozuar nga Kristi Popa e […]

Lexo më shumë

Fest 56, rikthim i elitës së muzikës së lehtë shqiptare

17 Nëntor 2017

Festivali i 56-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, pritet të riktheje elitën e artit dhe të kulturës shqiptare. Në skenën gjigante të Pallatit të Kongreseve, do të ngjiten për të interpretuar emrat më në zë të muzikës shqiptare, që kanë bërë historinë e këtij festivali. Por jo vetëm kaq. Organizatorët kanë menduar që performanca […]

Lexo më shumë

Shfaq më shumë